Listopad 2014

Příběh mistrovství světa roku 2003

30. listopadu 2014 v 21:11 | Mr.Tvola
V současné době probíhá naplno příprava českého, ale samozřejmě i jiných týmů, na mistrovství světa, které proběhne příští rok v květnu v Tokiu. Tento turnaj vždy svede ty nejlepší z celého světa a je plný velmi silných výkonů a také velmi silných příběhů. Pojďme si jeden takový připomenout, stal se na MS v roce 2003 ve skotském městě Glasgow, autor tohoto blogu měl tu čest být u toho.

Jak na naginatisty?

17. listopadu 2014 v 21:42 | Mr.Tvola
Měl jsem několikrát šanci si zabojovat proti soupeři s Naginatou (říká se tomu išúdžiai, něco jako mix-zápas). No vlastně jsem těch mix zápasů zažil docela dost - proti langschwertům, meči a štítu, escrimákům s dual sticky, dokonce proti dvěma sekerám a je toho víc, ale to si nechme někdy na příště, teď pojďme na ty naginatisty :-D Rozhodně netvrdím, že jsem na to nějaký expert, naopak jsem vždycky dostal naložíno, co jsem si zasloužil , ale i tak vás možná budou zajímat moje postřehy k tomuto tématu. A klidně do komentáře pod článek napište svoje vlastní, budu moc rád!

Zraněný / nemocný? Zabal to!

17. listopadu 2014 v 12:02 | Mr.Tvola
"Mám 39 stupňů, ale to kakari geiko jsem vosolil" nebo "Beru antibiotika, ale jsem tu a budu trénovat" nebo klasické "doktor říkal, že tu nohu mám ještě dva týdny nechat v klidu, ale já chci být brzo ve formě a jdu dneska cvičit". Určitě jste podobné hlášky slyšeli…